Aktualności

• Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza i Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego w Warszawie po raz ósmy zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do udziału w Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. ks. Onufrego Kopczyńskiego. Konkurs adresowany jest  do uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum. Konkurs daje możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu gramatyki języka polskiego oraz zdobycia nagród. Gorąco zachęcamy uczniów i ich nauczycieli  do udziału w konkursie.

Regulamin oraz niezbędne do złożenia dokumenty można pobrać tutaj

• 2017 rok to 400-lecie powstania Zakonu Pijarów i 250 rocznica kanonizacji założyciela św. Józefa Kalasancjusza – patrona naszej fundacji. Z tej okazji Ojcowie Pijarzy, Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka, Stowarzyszenie "Parafiada", Pijarskie Szkoły w Warszawie i Pijarskie Przedszkole organizują 9 września 2017 roku piknik rodzinny pod hasłem " Perelta de la Sal- Rzym -Warszawa" przy ulicy Gwintowej 3 na terenach przylegających do Fortu Augustówka.

Imprezę rozpoczynamy, krótką modlitwą o godzinie 10:30. W programie obchodów odbędzie się Spektakl Pijarskiej Dziecięcej Grupy Teatralnej - "Kalasancjusz święty pedagog", wmurowanie "kamienia węgielnego" pod budowę nowego obiektu edukacyjno-sportowego i piknik rodzinny ani...