Piknik

7 maja na terenie Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie odbył się charytatywny  piknik rodzinny zorganizowanego z okazji Święta Fundacji „Krąg Przyjaciół Dziecka” im. św. Józefa Kalasancjusza  i  Święta Pijarskich Szkół w Warszawie. Po Mszy świętej rozpoczynającej piknik wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. Onufrego Kopczyńskiego, którego organizatorami są Pijarskie Szkoły w Warszawie i Fundacja. Po części oficjalnej uczniowie ich rodzice i nauczyciele Pijarskich Szkół w Warszawie oraz przyjaciele Fundacji wzięli udział w zabawach prowadzonych przez wodzirejów „ Folwarski”. Pomimo chłodnej pogody rozgrzewały wszystkich konkursy i zabawy, a uczniowie prezentujący się w oryginalnych strojach przenieśli nas w krainę bajek i baśni. Dzięki hojności firmy „Sokołów” S.A. mogliśmy delektować się smakołykami z grilla. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się słodkości przygotowane przez rodziców. Wiele emocji dostarczyła licytacja przeprowadzona przez uczniów Gimnazjum –  rekord pobiła książka z autografem Andresa Iniesty, piłkarza Barcelony. Celem tej akcji było zebranie funduszy na dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla Ewy i Sary - bliźniaczek z mózgowym porażeniem dziecięcym a jej inicjatorami samorząd Gimnazjum Zakonu Pijarów.