You are here

I Siekierkowski Bieg Niepodległości

16 października na pięknych terenach zielonych przy Sanktuarium na Siekierkach odbył się I Siekierkowski Bieg Niepodległości dla dzieci i młodzieży. Pogoda była wymarzona, toteż frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. W kategorii przedszkoli wystartowało 120 dzieci, zaś w kategorii szkół podstawowych aż 350 młodych biegaczek i biegaczy. Dystanse były zróżnicowane dla każdej kategorii wiekowej. Najlepsi uczestnicy do 6 miejsca włącznie zostali uhonorowani dyplomami, a zwycięzcy za zdobycie miejsca I-III otrzymali nagrody i zostali udekorowani medalami. Pucharami zostały także nagrodzone najlepsze przedszkola i szkoły. Wśród przedszkoli I miejsce zajęło Pijarskie Przedszkole na drugiej lokacie uplasowało się Przedszkole nr 305, a III miejsce zajęło Przedszkole Omega. Wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła Pijarska Szkoła, II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 190, a na II miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 158. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli swój bieg otrzymali słodki poczęstunek oraz napój. Atmosfera i zabawa była doskonała, wszyscy zawodnicy wrócili do szkół i przedszkoli w znakomitych humorach, a my jesteśmy przekonani, że na tych zawodach uczestniczyło wiele przyszłych, wspaniałych sportowców.