"Lato w mieście" z Fundacją Krąg Przyjaciół Dziecka

W czasie wakacji Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka prowadzi zajęcia z robotyki pt." Budowanie i ożywianie robotów" w ramach akcji" Lato w mieście".  Zajęcia są dofinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i prowadzone bezpłatnie dla dzieci w placówkach dziennego pobytu.

Warsztaty to połączenie informatyki, budowania robotów i zabawy. Podczas zajeć dzieci budują roboty według scenariusza, uczą się programować tak, aby się poruszały i samodzielnie wykonywały powierzone im misje np. posprzątały śmieci, przetransportowały ładunek, znalazły wyjście z labiryntu, itd.  Uczestnicy pracują w grupach. Każdy zespół ma do dyspozycji komputer i zestaw klocków do budowania robota. To świetna zabawa ale także nauka. Pokonując misję uczestnicy poznają takie pojęcia, jak: mikrokomputer, silnik, czujnik światła, robot, sonar czy czujnik dźwięku. Dowiadują się jak podłączyć czujniki i silniki do mikrokomputera, jaknapisać prosty program do robota i w jaki sposób zgrać program z komputera do robota.

Projekt współfinansuje: