Otwarcie Pijarskiego Przedszkola w Warszawie

10 września 2015 Zarząd Fundacji uczestniczył w uroczystym otwarciu nowo wybudowanego Pijarskiego Przedszkola na warszawskich Siekierkach. Tego dnia do przedszkola przybyły władze zakonne Ojców Pijarów, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, lokalna społeczność oraz wszystkie osoby, które przyczyniły się do powstawania placówki. Pijarzy prowadzą szkoły w 7 miastach, ale Pijarskie Przedszkole jest pierwszą taka placówką w Polsce. Przedszkole o pow. 1300m2 zostało zbudowane z własnych środków zakonu. Ziemię kolegium otrzymało w darze od państwa Wąsowskich, którzy pragnęli, aby w tym miejscu powstało coś, co będzie służyło społeczeństwu. Tak też powstało nowoczesne, pełne światła, barwne przedszkole z własną kuchnią, w której kucharze przygotowują nie tylko posiłki dla najmłodszych, ale też obiady dla uczniów pijarskich szkół przy ul. Gwintowej. Koncepcja pracy przedszkola zakłada pełną integrację całej społeczności. Wystrój przedszkola, w którym każda sala nawiązuje do innego kontynentu i potrawy z własnej kuchni  mają sprzyjać  poznawaniu kultur i zwyczajów innych narodów.

Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka także miała swój wkład w powstanie tej placówki. Na wyposażenie placu zabaw, zakup mebli, wyposażenia i sprzętu kuchennego łącznie przeznaczyliśmy 854711 zł, z czego  123775 zł pochodziło z darowizn przeznaczonych na ten konkretny cel. Wśród ofiarodawców były firmy : Visiona Sp. zo.o., PIB EBEJOT, HOVAL Sp. z o.o., RJDS, Fundacja PKO BP, znakidrogowe24.pl  oraz 20 darczyńców indywidualnych.