Piknik Rycerski

7 maja 2016 roku w warszawskim Forcie Augustówka przy ulicy Gwintowej odbył się Piknik Rycerski z okazji 1050 rocznicy  chrztu Polski. Z tej okazji w zielonym grodzie dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w warsztatach historycznych, poznać zwyczaje i życie w średniowieczu. W programie znalazło się wiele atrakcji. W prymitywnych warsztatach rzemieślniczych można było upiec podpłomyki, zabawić się w tkacza i garncarza, spróbować swych sił w wikliniarstwie lub wybić monetę, a własnoręcznie wykonane wyroby zabrać na pamiątkę do domu. Dużą atrakcją były pokazy pojedynków rycerskich, strzelanie z łuku i rzut bronią miotaną. Zabawy piknikowe urozmaicił pokaz i nauka tańca dawnego prowadzonego przez parę tancerzy - znawców tańców średniowiecznych. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników: dmuchany zamek, wspinaczka na dmuchaną wieżę czy walka na macie miały wielu amatorów. Miłośnicy rozrywek umysłowych mieli szanse zmierzyć się w Pojedynku Króli- szachowej symultanie. Miłym akcentem był konkurs na najfajniejszy strój związany z tematyką pikniku, mogliśmy podziwiać nieograniczoną kreatywność uczestników. Strudzeni zabawą mogli nabrać sił przy grillu. Organizatorami imprezy była Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka, Pijarskie Szkoły w Warszawie i stowarzyszenie Parafiada.

Projekt został dofinansowany przez Fundację PGNiG  Znalezione obrazy dla zapytania fundacja pgnig logo