Konkurs Gramatyczny im. ks. Onufrego Kopczyńskiego

10 marca 2012 roku już po raz drugi odbył się Finał Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego, którego organizatorami są Szkoły  Pijarskie w Warszawie i Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z dziedziny gramatyki języka polskiego oraz promowanie uczniów o wybitnych zdolnościach humanistycznych. Test finałowy rozwiązywali uczniowie 16 gimnazjów i 29 szkół podstawowych z całej Polski. Po rejestracji uczestnicy ze swoimi opiekunami mogli chwilę odpocząć po podróży przy herbacie i ciasteczkach, a po zmaganiach z gramatycznymi zadaniami posilić się ciepłym posiłkiem. W ostatnim etapie konkursu wzięło udział 31 gimnazjalistów i 48 uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy zadowoleni, że konkurs cieszy się zainteresowaniem uczniów, którzy podejmują trud aby walczyć o laur w dziedzinie, która dla wielu uczniów jest trudna i nudna.

Ogłoszenie wyników nastąpi 6 kwietnia 2012 r. na stronie internetowej szkół www.warszawa.pijarzy.pl oraz www.fundacja.pijarzy.pl, a wręczenie nagród odbędzie się 12 maja 2012 r. w siedzibie Szkół Pijarskich.