Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca

8 kwietnia już po raz szósty Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza zorganizował Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca.  Bieg im. o. Józefa Jońca to otwarta cykliczna impreza biegowa, jeden z największych w Wielkopolsce biegów, w którym startują wszystkie pokolenia: dzieci, młodzież i dorośli. Odbywa się co roku około 10 kwietnia od 2011 roku. Jej celem jest uaktywnianie przez sport. Impreza upamiętnia ojca Józefa Jońca SP, pijara – zakonnika, kapłana i wychowawcę dzieci i młodzieży, współzałożyciela naszej fundacji i wieloletniego Członka Kapituły, który zginął w katastrofie lotniczej w 2010r. Mottem i przesłaniem biegu są słowa „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Jest to nazwa programu edukacyjno-wychowawczego, który opracował i koordynował ojciec Józef Joniec. Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka wspiera organizatora w przygotowaniach do biegu.