GRA O ZDROWIE FRANKA

W podkrakowskich Zielonkach w dniu 20 marca 2011 r. odbył się charytatywny turniej piłkarski „Bramka dla Franka”, na rzecz chorego na białaczkę Frania Zawiszy, 10-letniego zawodnika PKS Jadwiga Kraków, podopiecznego Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka. Organizatorem turnieju był Parafialny Klub Sportowy Jadwiga Kraków, Inter Campus oraz Fundacja „Krąg Przyjaciół Dziecka”.

Oprócz sportowej rywalizacji, w czasie imprezy licytowane były koszulki znanych piłkarzy grających w  drużynach, które wsparły akcję (Wisła, Cracovia, Legia, Lech, Inter Mediolan) oraz koszulki przekazane przez innych darczyńców (m.in. niepełnosprawny kibic Wisły Kraków Paweł Kękuś przekazał koszulkę D. Dudki z AJ Auxerre), sędziów międzynarodowych oraz wielu innych przyjaciół Franka. W sumie dochód z aukcji wyniósł ponad 9 tys. złotych. Loteria, w której fanty pochodziły wyłącznie od Ludzi Dobrej Woli przyniosła dochód blisko 8 tysięcy złotych. Łączny dochód z imprezy przekroczył już 25 tysięcy złotych, a pieniądze wciąż spływają.

Prezes Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka osobiście odwiedził chorego Frania w szpitalu i przekazał oryginalną koszulkę Piłkarskiego Klubu Legia Warszawa, piłkę oraz zdjęcia z autografem znanego piłkarza Legii Warszawa - Pana Romana Koseckiego, obecnie Posła na Sejm w polskim Parlamencie. Franek pomimo wycieńczenia i gorączki cały czas był uśmiechnięty i trzymał kciuki za bramki klubu Jadwiga Kraków do którego należy. W czasie połączenia internetowego z przebywającym w szpitalu Frankiem, drużyny Cracovii, Jadwigi i Akademii Piłkarskiej 21 przekazały choremu koledze puchary zdobyte w czasie turnieju. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczał m.in. były reprezentant Polski - Tomasz Frankowski, Prezes Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka O. Bogdan Dufaj oraz trener Inter Campus Milano - Christian Valerio.

Franio wraz z rodzicami i rodzeństwem dziękuje wszystkim, którzy przybyli na turniej i byli świadkami tego wyjątkowego wydarzenia. Organizatorzy oraz rodzice Franka składają serdeczne podziękowania wszystkim Wspaniałym  Ludziom, którzy przyczynili się do osiągnięcia tak wielkiego sukcesu. Wierzymy, że Franiowi w powrocie do zdrowia pomogą nie tylko pieniądze, ale również świadomość jak wielu przyjaciół ma wokół siebie.

Link do relacji z turnieju sportowe tempo:

Link do reportażu TVP KRAKÓW - Kronika krakowska: